Kommunalråd

I Södertälje kommun har den politiska majoriteten fyra kommunalråd. Vi har också ett kommunalråd i opposition och fyra deltidsarvoderade gruppledare.

Bild på Boel Godner

Boel Godner (S)

Kommunstyrelsens ordförande Telefon: 08-523 068 65 E-post: boel.godner@sodertalje.se Adress: Campusgatan 26, 151 89 Södertälje
Bild på Elof Hansjons

Elof Hansjons (S)

Kommunalråd Telefon: 08-523 025 78 E-post: elof.hansjons@sodertalje.se Adress: Campusgatan 26, 151 89 Södertälje
Bild på Staffan  Norberg

Staffan Norberg (V)

Kommunalråd Telefon: 08-523 037 21 E-post: staffan.norberg@sodertalje.se Adress: Campusgatan 26, 151 89 Södertälje
Bild på Ewa  Lofvar Konradsson

Ewa Lofvar Konradsson (MP)

Kommunalråd Telefon: 08-523 064 30 E-post: ewa.konradsson@sodertalje.se Adress: Campusgatan 26, 151 89 Södertälje
Bild på Marita  Lärnestad

Marita Lärnestad (M)

Kommunalråd i opposition Telefon: 08-523 037 17 E-post: marita.larnestad@sodertalje.se Adress: Campusgatan 26, 151 89 Södertälje
Bild på Mats Siljebrand

Mats Siljebrand (L)

Gruppledare Telefon: 08-523 037 22 E-post: mats.siljebrand@sodertalje.se Adress: Campusgatan 26, 151 89 Södertälje
Bild på Tage  Gripenstam

Tage Gripenstam (C)

Gruppledare Telefon: 08-523 037 03 E-post: tage.gripenstam@sodertalje.se Adress: Campusgatan 26, 151 89 Södertälje
Bild på David  Winerdal

David Winerdal (KD)

Gruppledare Telefon: 08-523 068 93 E-post: david.winerdal@sodertalje.se Adress: Campusgatan 26, 151 89 Södertälje
Bild på Beata Kuniewicz

Beata Kuniewicz (SD)

Gruppledare Telefon: 08-523 069 15 E-post: beata.kuniewicz@sodertalje.se Adress: Campusgatan 26, 151 89 Södertälje