Personal

Kontaktuppgifter för personal på Morabergs studiecentrum:

Skolledare


Susanne Jedenborg, rektor

Tel: 08-523 012 23
susanne.jedenborg@sodertalje.se


Ann-Marie Bäck Bladh, bitr. rektor

Tel: 08-523 030 05
ann-marie.back-bladh@sodertalje.se

Elevhälsa


Liza Skog Larsen kurator

Tel: 08-523 062 67 

 

Skolsköterska vakant


Pernilla Karlsson, speciallärare

Tel: 08-523 012 16
Pernilla.Karlsson@sodertalje.se

 

Charlotte Fagerberg, SYV (KAA)

Tel: 08-523 01210

charlotte.fagerberg@sodertalje.se


Lotta Arvidsson Eklind, SYV

Tel: 08-523 062 63
lotta.arvidssoneklind@sodertalje.se


Administration


Marie Pettersson, skoladministratör

Tel: 08-523 015 93
marie.pettersson@sodertalje.se

Café


Nevret Varli, café/skolvärdinna

Tel: 08-523 012 29


IT


Chaphir Saado, datatekniker

Tel: 08-523 041 11
chaphir.saado@soderalje.se

KAA (Kommunala aktivitetsansvaret) 

Sahar Shaker Socionom

Tel: 08-523 02867

sahar.shaker@sodertalje.se

 

Simon Malmborg Socionom

Tel: 08-523 06268
simon.malmborg@sodertalje.se

 

Vaktmästeri


Jan Susi, vaktmästare

Tel: 08-523 021 27
jan.susi@sodertalje.se

Lärare


Anders Gustafsson, SO

Tel: 08-523 030 04
anders.gustafsson@sodertalje.se


Anette Franzén, svenska som andraspråk

Tel: 08-523 012 31
anette.franzén@sodertalje.se

 

Ann-Christin Nyström, svenska, svenska som andraspråk, engelska

Tel: 08-523 030 84
ann-christin.nystrom@sodertalje.se

 

Esmeralda Iversjö, vård

Tel: 08-523 066 60
esmeralda.iversjö@sodertalje.se


Faramarz Asgharian, matematik

Tel: 08-523 037 47
faramarz.asgharian@sodertalje.se

 

Helena Lengmo, matematik och NO

Tel: 08-523 031 28
helena.ohlin@sodertalje.se


Helle Bäckström, NO

Tel: 08-523 031 28
helena.lillstrang@sodertalje.se


Hesna Köhler engelska och arabiska

Tel: 08-523 031 72
hesna.kohler@sodertalje.se


Ing-Marie Andersson Enstad, svenska som andraspråk

Tel: 08-523 027 97
ing-marie.anderssonenstad@sodertalje.se


Ingrid Stark, svenska som andraspråk

Tel: 08-523 027 97
ingrid.stark@sodertalje.se

 

Jörgen Krüsell, handel

Tel: 08-523 03892
jorgen.krusell@sodertalje.se

 

Karmen Kolar Olofsson, matematik

Tel: 08-523 01226
karmen.kolar@sodertalje.se

 

Ninve Isik, engelska och svenska som andra språk

Tel: 08-523 030 03
ninve.isik@sodertalje.se

 

Pauline Smensgård, engelska och svenska som andra språk

Tel: 08-523 012 32

pauline.smensgard@sodertalje.se


Sabine Sandelin Areström, svenska som andra språk, pedagogik och hälsopedagogik

Tel: 08-523 041 36
Sabine.Sandelin-Arestrom@sodertalje.se


Serafim Smensgård, engelska

Tel: 08-523 015 63
David.smensgard@sodertalje.se

 

Sundus Shamon, matematik och NO

Tel: 08-523 063 67
sundus.shamon@sodertalje.se

 

Susanne Lundberg, svenska som andra språk

Tel: 08-523 02249
susanne.lundberg@sodertalje.se

 

Urban Härdin, SVA och so

Tel: 08-523 015 95
urban.hardin@sodertalje.se