Personal

Kontaktuppgifter för personal på Torekällgymnasiet:

Skolledare

Susanne Lindström
Tel: 08-5230 1864
susanne.a.lindstrom@sodertalje.se

Rektor och enhetschef

Åsa Esping Jameson
Tel: 08-5230 4142
asa.esping-jameson@sodertalje.se

Biträdande rektor 

Camilla Lindblad Modig
Tel: 08-5230 4107
camilla.lindbladmodig@sodertalje.se

Administrativ chef 

 

Elevhälsa

Helena Rosén
Tel: 08-5230 1342
helena.rosen@sodertalje.se

Skolsköterska

Karina Gabriel
Tel: 08-5230 4192
karina.gabriel@sodertalje.se

Kurator

Maria Henriksson
Tel: 08-5230 2517
maria.henriksson@sodertalje.se

Specialpedagog

Maj Johnsson
Tel: 08-5230 4194
maj.johnsson@sodertalje.se

Specialpedagog IMYBA och ESBD

Miriam Janzon
Tel: 08-5230 3639
miriam.janzon@sodertalje.se

Studie- och yrkesvägledare

 

Studiecoacher

Charbel Mirza
Tel: 08-5230 4417
charbel.mirza@sodertalje.se

Barn- och fritidsprogrammet
El- och energiprogrammet
Vård- och omsorgsprogrammet

Faten Varto (Tjänstledig)
Tel: 08-5230 4148
faten.varto@sodertalje.se

 

Martin Viberg
Tel: 08-5230 4735
martin.viberg@sodertalje.se

Bildprogrammet
Bygg- och anläggningsprogrammet
VVS- och fastighetsprogrammet

 

Administration

Kim Johansson 
Tel: 08-5230 4129
kim.johansson@sodertalje.se

Skoladministratör

 

Torekällgymnasiets Inre Service

Jan Karlsson
Tel: 08-5230 2320
jan.karlsson@sodertalje.se

IKT-pedagog 

Kristofer Smålander
Tel: 08-5230 4151
kristofer.smalander@sodertalje.se 

IKT-tekniker 

Tony Pettersson
Tel: 08-5230 1826
tony.pettersson@sodertalje.se

Fastighet, lås, larm 

Goran Gaco
Tel: 08-5230 9946
goran.gaco@sodertalje.se

Vaktmästare

 

Biblioteket

Zinaida Hodzic
Tel: 08-5230 2735
zinaida.hodzic@sodertalje.se

Bibliotekarie

 

Café

Daniel Bektas
Tel: 08-5230 2537 

 

 

Lärare

Peter Andersson (PAn
Tel: 08-5230 1442
peter.andersson@sodertalje.se

Idrott och hälsa

Lena Ax
Tel: 08-5230 4122
lena.ax@sodertalje.se

Matematik, Naturkunskap

Eva Bida
Tel: 08-5230 3435
eva.bida@sodertalje.se

Idrott och hälsa, vårdkurser samt Naturkunskap

Bengt Eriksson
Tel: 070 543 73 71
bengt.eriksson@sodertalje.se

Anläggningsämnen, ME-skolan

Magnus Fasth
Tel: 08-5230 4109
magnus.fasth@sodertalje.se

Yrkeslärare VF

Robert Gezici, vikarie
Tel: 08-5230 4386
robert.gezici@sodertalje.se

Yrkeslärare VF

Berivan Graf (BKl)
Tel: 08-5230 4503
berivan.kartal@sodertalje.se

Samhällskunskap, svenska

Sarah Harbi Hanna
Tel: 08 5230 4185
sarah.harbi-hanna@sodertalje.se 

Svenska som andraspråk

Jani Harju
Tel: 08-5230 4134
jani.harju@sodertalje.se

Yrkeslärare VF

Debora Höglund 
Tel: 08-5230 6752
debora.paz-hoglund@sodertalje.se

Engelska IMYBA

Lars-Olof Johansson
Tel: 08-5230 1457
lars-olof.johansson@sodertalje.se

Yrkeslärare El- och energi samt utvecklingsarbete på elprogrammet

Maria Johansson
Tel: 08-5230 9948
maria.e.johansson@sodertalje.se

Yrkeslärare Vård- och omsorg

Johanna Johnson (JJo)
Tel: 08-5230 3648
johanna.johnson@sodertalje.se

Engelska, Historia

Kim Kapfält
Tel: 08-5230 4116
kim-kapfalt@sodertalje.se

Yrkeslärare Bygg- och anläggning

Michel Kourie
Tel: 08-5230 6663
michel.kourie@sodertalje.se

Matematik IMYBA

Malin Källgren
Tel: 08-5230 3199
malin.kallgren@sodertalje.se

Yrkeslärare Vård- och omsorg
Yrkeslärare Barn- och fritid

Gerd Malmengren
Tel: 08-5230 1339
gerd.malmengren@sodertalje.se

Svenska IMYBA

Ida Nyström (INm)
Tel: 08-5230 3617
ida.nystrom@sodertalje.se

Svenska, religionskunskap

Mattias Rydahl
Tel: 08-5230 6088
mattias.rydahl@sodertalje.se

Engelska, Historia

Peter Rödel (PRo)
Tel: 08-5230 4390
peter.rodel@sodertalje.se

Yrkeslärare Bygg- och anläggning 

Maria Rösblad (MRo)
Tel: 08-5230 4158
maria.rosblad@sodertalje.se

Svenska, religionskunskap

Eric Sahlin
Tel: 08-5230 6009
eric.sahlin@sodertalje.se

Yrkeslärare El- och energi

Akkad Shaba
Tel: 08-5230 6654
akkad.shaba@sodertalje.se

Yrkeslärare El- och energi (till och med vecka 44)

Pontus Sjöberg
Tel:08-5230 2973
pontus.sjoberg@sodertalje.se

Yrkeslärare Måleri

Fredrik Strandberg
Tel: 08-5230 6239
fredrik.strandberg@sodertalje.se

Lärare IM

Lena Strand
Tel: 08-5230 4177
lena.strand@sodertalje.se

Yrkeslärare Estetisk Bild

Rafed Tabbo
Tel: 08-5230 4195
rafed.tabbo@sodertalje.se

Yrkeslärare Vård- och omsorg, Naturkunskap

Michael Zitoun
Tel: 08-5230 4141
michael.zitoun@sodertalje.se

Yrkeslärare Bygg- och anläggning

Mattias Åman
Tel: 08-5230 4689
mattias.aman@sodertalje.se

Matematik och programmering