Personal

Kontaktuppgifter för personal på Wendela Hebbegymnasiet:

Skolledare

Carin Caputo
Tel: 08-52304193
carin.caputo@sodertalje.se 
Rektor 
Robert Jansson
Tel: 08-52304129
robert.jansson@sodertalje.se 
Biträdande rektor 
Susanne Lindström
Tel: 08-52301864
susanne.a.lindstrom@sodertalje.se 
Enhetschef 

Elevhälsa

Maria Andersson
Tel: 08-52301831
maria.c.andersson@sodertalje.se 
Skolsköterska 
Kristina Eriksson
Tel: 08-52304192
Mobil/SMS: 076-6483745
kristina.a.eriksson@sodertalje.se 
Kurator 
Maj Johnsson
Tel: 08-52304194
maj.johnsson@sodertalje.se 
Specialpedagog 
Miriam Janzon
Tel: 08-52303639
miriam.janzon@sodertalje.se 
SYV 

Administration

Lilian Sleyman
Tel: 08-52301733
lilian.sleyman@sodertalje.se 
Skoladministratör elever 
Ann Ljungqvist
Tel: 08-52303446
ann.ljungqvist@sodertalje.se 
Ekonomi 

Vaktmästeri

Jari Kälviäinen
Tel: 08-52306872
jari.kalviainen@sodertalje.se 
Vaktmästare 
Mika Virtanen
Tel: 08-52304940
mikael.virtanen@sodertalje.se 
Vaktmästare och elevassistent 

Teknik/IT

Magnus Johansson
Tel: 08-52306353
magnus.j@sodertalje.se 
IKT-ansvarig 
Tony Pettersson
Tel: 08-52301826
tony.pettersson@sodertalje.se 
Tekniker 
Kristofer Smålander
Tel: 08-52304151
kristofer.smalander@sodertalje.se 
IT-tekniker 

Bibliotek

Zinaida Hodzic
Tel: 08-52302735
zinaida.hodzic@sodertalje.se 
Bibliotekarie 
Anna Robertsson
Tel: 08-52306611
anna.robertsson@sodertalje.se 
Biblioteksassistent 

Café

Daniel Bektas
Tel: 08-52302537 
 

Lärare

Anders Fällman (AFn)
Tel: 08-52304146
anders.fallman@sodertalje.se 
Foto, Film & animation
Annelie Granqvist (AGt)
Tel: 08-52304033
annelie.granqvist@sodertalje.se 
Svenska som andra språk 
Ari Stockås (ASå)
Tel: 08-52304176
ari.stockas@sodertalje.se 
Musik 
Beatrisa Hellström (BHm)
Tel: 08-52304150
beatrisa.hellstrom@sodertalje.se 
Musik 
Bengt Gustafsson (BGn)
Tel: 08-52304147
bengt.gustafsson@sodertalje.se 
Musik 
Cecilia Ogenmark (COk)
Tel: 08-52304128
cecilia.ogenmark@sodertalje.se 
Design 
Christine Gylefors (CGs)
Tel: 08-52303770
christine.gylefors@sodertalje.se 
ASK/svenska/historia 
Christoffer Solgevik
Tel: 08-52306515
christoffer.solgevik@sodertalje.se 
Spelutveckling 
Dan Lindh (DLh)
Tel: 08-52304160
dan.lindh@sodertalje.se 
Musik/studio 
Denise Delbuque (DDe)
Tel: 08-52306088
denise.delbuque@sodertalje.se 
Engelska 
Erik Nihlgård (ENd)
Tel: 08-52302959
erik.nihlgard@sodertalje.se 
Teater
George Bonnet (GBt)
Tel: 08-52306113
george.bonnet@sodertalje.se 
Media 
Ghada Sabbagh (GSh)
Tel: 08-52306269
ghada.sabbagh@sodertalje.se 
Matematik 
Ida Nyström (INy)
Tel: 08-52303617
ida.nystrom@sodertalje.se 
Svenska 
Johanna Isgren (JIn) - tjänstledig
Tel: 08-52306048
johanna.isgren@sodertalje.se 
Naturkunskap 
Johanna Johnson (JJo)
Tel: 08-52303648
johanna.johnson@sodertalje.se 
Religion 
Johanna Langhorst (JLt)
Tel: 08-52304188
johanna.langhorst@sodertalje.se 
Mediaämnen 
Karin Bernerstedt (KBt)
Tel: 08-52303973
karin.bernerstedt@sodertalje.se 
Bild 
Lena Strand (LSd)
Tel: 08-52304177
lena.strand@sodertalje.se 
Bild 
Lena Yngvesson (LYn)
Tel: 08-52303406
lena.yngvesson@sodertalje.se 
Dans 
Lena Östman
Tel: 08-52303796
lena.ostman@sodertalje.se 
 
Liv Jans (LJs)
Tel: 08-52303882
liv.jans@sodertalje.se 
ASK 
Mari Ward (MWd)
Tel: 08-52304183
mari.ward@sodertalje.se 
Musik 
Maria Rösblad (MRd)
Tel: 08-52304158
maria.rosblad@sodertalje.se 
Svenska 
Mariko Kawasaki (MKa)
mariko.kawasaki@sodertalje.se 
Japanska 
Maryam Banej (MBj)
Tel: 08-52304044
maryam.banej@sodertalje.se 
Språkintro 
Niclas Steeve (NSe)
Tel: 08-52306533
niclas.steeve@sodertalje.se 
Musik 
Ola Villadsen Beccau (OBu)  Balett 
Paolo Sancini (PSi)
paolo.sancini@sodertalje.se 
Italienska/franska 
Peter Andersson
Tel: 08-52301442
peter.andersson@sodertalje.se 
Idrott 
Petronella Lundberg (PLi)
Tel: 08-52303986
petronella.lundberg@sodertalje.se 
Historia 
Robert Olofsson (ROn)
Tel: 08-52304178
robert.olofsson@sodertalje.se 
Matematik/kemi 
Samharib Elyo (SEl)
Tel: 08-52304137
samharib.elyo@sodertalje.se 
Matematik/teknik 
Sarah Klerkefors (SKs)
Tel: 08-52303885
sarah.klerkefors@sodertalje.se 
ASK/engelska 
Tove Rådmark (TRk)
tove.radmark@sodertalje.se 
Dans 
Åsa Esping Jameson (ÅJn)
Tel: 08-52304142
asa.esping-jameson@sodertalje.se 
Media