Kontakt

Telefonnummer Administrationen:
08-523 013 49

E-postadress
vuxenutbildningen@sodertalje.se

Telefontider
Måndag: 13:00 - 15:00
Tisdag: 09:00 - 11:00
Onsdag: 09:00 - 11:00
Torsdag: 09:00 - 11:00

Receptionens besökstider
Måndag: 10:00-12:30  13:30-15:30
Tisdag: 10:00-12:30  15:00-18:00
Onsdag: 10:00 - 12:30 
Torsdag: 10:00-12:30 
Fredag: 10:00-12:30

Administratör SFI, Eva Ritzén
eva.ritzen@sodertalje.se

Administratör Grundläggande, Vanya Elias
vanya.elias@sodertalje.se

Administratör GY- egen regi, Remonda Farah
Remonda.Farah@sodertalje.se

Administratör GY-externa, Marie Lundberg
marie.lundberg@sodertalje.se

Telefonnummer Studie- och yrkesvägledning:
08-523 022 20

Telefontider
Måndag: 13:00-15:00
Tisdag: 09:00 - 11:00
Torsdag: 09:00 -11:00

Drop-in i rum R102
Måndag: 10:00-11:00
Tisdag: 16:00-17:45 
Onsdag: 09:00-11:00
Torsdag: 13:00 - 15:00

E-postadress
vuxenutbildningen@sodertalje.se

 

Vi har öppet:
Tisdagar: 09.00-10:30 och 16.00-17:30
Torsdagar: 09.00-10:30

Rum R102 Entreplan

Epostadress
Sfi-inskrivningen@sodertalje.se

Är du elev hos VUX:

Biträdande rektor Martin Nyman:
Grundläggande, SFI-Studieväg 1 och BAS 
Martin.Nyman@sodertalje.se

Biträdande rektor Staffan Holst:
SFI- studieväg 2 & 3 
Staffan.Holst@sodertalje.se

Biträdande rektor Kjell Hjelm:
Gymnasiala utbildningar, Yrkesutbildningar
kjell.hjelm@sodertalje.se


Administrativ chef Anders Bergstrand:
anders.bergstrand@sodertalje.se

Rektor Vuxenutbildningen, Achilles French
Achilles.French@sodertalje.se

Enhetschef Vuxenutbildningen, Andreas Thun
Andreas.Thun@sodertalje.se