Personal

Här hittar du kontaktuppgifter till Kulturskolans personal

Kulturskolan består av engagerade och erfarna lärare som finns för att hjälpa dig att bli det du vill bli.

Eva Dekany Ström

eva.dekanystrom@sodertalje.se08-523 065 20

Tina Wezelius Grebacken 

christi.wezelius-grebacken@sodertalje.se, 08-523 065 37

Pernilla Edling

pernilla.edling@sodertalje.se

Annika Olsson Perez

annika.olssonperez@sodertalje.se08-523 065 31

Eva Carlsson Lundbäck

eva.lundback@sodertalje.se08-523 015 60

Belgarion "Zeki" Dulan

belgarion.dulan@sodertalje.se08-523 065 53

Elin Jönsson - tjänstledig 1/2 2018 - 30/3 2019

elin.a.jonsson@sodertalje.se, 070-519 59 99

Jens Tzan-Choong

jens.tzan-choong@sodertalje.se, 076-648 16 13

Anastasios (Tassos) Spiliotopoulos 

anastasios.spiliotopoulos@sodertalje.se, 08-523 04619

Gitarr/Elgitarr

Anette Lundberg

anette.lundberg@sodertalje.se08-523 065 29 

Kör/Funtionell musikterapi

Barbro Ekeberg

barbro.ekeberg@sodertalje.se08-523 028 36 

Fiol

Carina Hernvald

carina.hernvald@sodertalje.se, 08-523 065 26

Sång/Kör

Christian Lehnberg

christian.lehnberg@sodertalje.se08-523 024 30

Gitarr/Elbas/Kontrabas

Dana Holland-Nell

dana.holland-nell@sodertalje.se, 08-523 015 64

Fiol

Ing-Mari Uddman

ing-mari.uddman@sodertalje.se, 08-523 065 35

Tvärflöjt/Piano

Jan Petersson

jan.petersson@sodertalje.se070-479 25 05

Piano

Johan Grim

johan.grim@sodertalje.se, 08-523 065 25

Gitarr

Kjerstin Tanghøj

kerstin.tanghoj@sodertalje.se, 08-523 023 17

Piano

Klas Ahlman

klas.ahlman@sodertalje.se08-523 071 25

Gitarr

Niclas Steeve

niclas.steeve@sodertalje.se08- 523 065 33

Sång

Patrik Ajaxén

patrik.ajaxen@sodertalje.se08-523 016 82

Saxofon/Klarinett/Tvärflöjt

Per Lundström

per.lundstrom@sodertalje.se08-523 012 61

Fiol

Peter Unge

peter.unge@sodertalje.se08-523 065 36

Piano/Slagverk

Regina Bohlin Odenhall

regina.bohlinodenhall@sodertalje.se08-523 065 19

Cello

Sonny Espling

sonny.espling@sodertalje.se08-523 065 22

Trombon/Trumpet/Tuba/Valthorn

Staffan Odenhall

staffan.odenhall@sodertalje.se08-523 065 30

Oboe/Saxofon/Musikproduktion

Tomaz Nilsson

tomaz.nilsson@sodertalje.se08-523 016 62

Slagverk

Ylva Åkerblad

ylva.akerblad@sodertalje.se08-523 065 39

Piano

Amanda Skeppström

amanda.skeppstrom@sodertalje.se

Maria Malmström

maria.malmstrom@sodertalje.se

Filip Fjellström

filip.fjellstrom@sodertalje.se

Anette Lundberg
anette.lundberg@sodertalje.se, 08-523 065 29

Annelie Spånberger
annelie.spanberger@sodertalje.se, 08-523 065 08

Ingrid Bergström
ingrid.bergstrom@sodertalje.se, 08-523 065 18

Cecilia Hilmerby
cecilia.hilmerby@sodertalje.se, 08-523 04 163

Flöjtlärare
Vakant

Johanna Dahl
johanna.dahl@sodertalje.se, 08-523 065 38

Jonathan Wettermark
jonathan.wettermark@sodertalje.se, 08-523 065 48

Kina Sellergren
kina.sellergren@sodertalje.se

Mirna Salman
mirna.salman@sodertalje.se, 08-523 041 20

Per Lundström
per.lundstrom@sodertalje.se, 08-523 012 61

Rebecka Törnkvist
rebecka.tornkvist@sodertalje.se

Regina Bohlin Odenhall
regina.bohlinodenhall@sodertalje.se, 08-523 065 19

Expedition

08-523 015 38

Kulturskolans expedition är bemannad från klockan 10.00 till 17.00.

Expeditionens telefontider är följande:

Måndag  13.00 - 15.00

Tisdag     13.00 - 15.00

Onsdag   15.00 - 17.00

Torsdag  15.00 - 17.00

Fredag   13.00 - 15.00

 

Ann Ljungqvist - intrumenthantering, expedition

ann.ljungqvist@sodertalje.se

08-523 034 46

 

Mårten Malmsten-Örbom - expedition

marten.malmsten-orbom@sodertalje.se

08-523 065 32

 

Ruba Benjaro - Administratör

ruba.benjaro@sodertalje.se

08-523 034 45

 

Michael Alonzo - Administrativ chef/ bitr Kulturskolechef

michael.alonzo@sodertalje.se

08-523 015 21

 

Helena Hellström - Kulturskolechef

helena.hellstrom@sodertalje.se

08-523 015 39