Personal

Här hittar du kontaktuppgifter till Kulturskolans personal

Kulturskolan består av engagerade och erfarna lärare som finns för att hjälpa dig att bli det du vill bli.

Danslärare

Eva Dekany Ström

eva.dekanystrom@sodertalje.se08-523 065 20

Tina Wezelius Grebacken 

christi.wezelius-grebacken@sodertalje.se, 08-523 065 37

Josefin Hed Myrberg

Josefin.Hed-Myrberg@sodertalje.se, 08-523 031 48. 0709 066 0423

 

Konstlärare

Annika Olsson Perez

annika.olssonperez@sodertalje.se08-523 065 31

Eva Carlsson Lundbäck

eva.lundback@sodertalje.se08-523 015 60

Teaterlärare

Belgarion "Zeki" Dulan

belgarion.dulan@sodertalje.se08-523 065 53

Musiklärare

Anastasios (Tassos) Spiliotopoulos 

anastasios.spiliotopoulos@sodertalje.se, 08-523 046 19

Gitarr/Elgitarr

Anette Lundberg

anette.lundberg@sodertalje.se08-523 065 29 

Funtionell musikterapi/FMT

Barbro Ekeberg

barbro.ekeberg@sodertalje.se, 08-523 028 36 

Fiol

Carina Hernvald

carina.hernvald@sodertalje.se, 08-523 065 26

Sång

Christian Lehnberg

christian.lehnberg@sodertalje.se08-523 024 30

Gitarr/Elbas/Kontrabas

Per Lundström

per.lundstrom@sodertalje.se, 08-523 012 61

Cecilia Gustafsson

cecilia.gustafsson@sodertalje.se, 08-523 060 81

Orkesterförening

Dana Holland-Nell

dana.holland-nell@sodertalje.se, 08-523 015 64

Fiol

Ing-Mari Uddman

ing-mari.uddman@sodertalje.se, 08-523 065 35

Tvärflöjt/Piano

Jan Petersson

jan.petersson@sodertalje.se070-479 25 05

Piano

Johan Grim

johan.grim@sodertalje.se, 08-523 065 25

Gitarr

Kjerstin Tanghøj

kjerstin.tanghoj@sodertalje.se, 08-523 023 17

Piano

Klas Ahlman

klas.ahlman@sodertalje.se08-523 071 25

Gitarr

Berit Gedda

berit.gedda@sodertalje.se, 08-523 048 63

Niclas Steeve

niclas.steeve@sodertalje.se08- 523 065 33

Sång

Patrik Ajaxén

patrik.ajaxen@sodertalje.se08-523 016 82

Saxofon/Klarinett/Tvärflöjt

Per Lundström

per.lundstrom@sodertalje.se08-523 012 61

Fiol

Peter Unge

peter.unge@sodertalje.se08-523 065 36

Piano/Slagverk

Regina Bohlin Odenhall

regina.bohlinodenhall@sodertalje.se08-523 065 19

Cello

Sonny Espling

sonny.espling@sodertalje.se08-523 065 22

Trombon/Trumpet/Tuba/Valthorn

Staffan Odenhall

staffan.odenhall@sodertalje.se08-523 065 30

Oboe/Saxofon/Musikproduktion

Tomaz Nilsson

tomaz.nilsson@sodertalje.se08-523 016 62

Slagverk

Andreas Risan

Andreas.risan@sodertalje.se, 08-523 041 33

Johanna Eriksson

Johanna.eriksson@sodertalje.se, 08-523 021 83

Kina Sellergren 

kina.sellergren@sodertalje.se, 08-523 040 40

Ilaria Capalbo

Ilaria.Capalbo@sodertalje.se, 08-523 012 33

Anna-Maria Nordström Gäfvert

anna-maria.nordstrom@sodertalje.se

Ylva Åkerblad

ylva.akerblad@sodertalje.se08-523 065 39

Piano

El Sistema

Anette Lundberg

anette.lundberg@sodertalje.se, 08-523 065 29

Olympia Tavlaridou

olympia.tavlaridou@sodertalje.se 08-523 015 69

Niclas Lindström

Mats-Niclas.Lindstrom@sodertalje.se, 08-523 030 09

Jonathan Wettermark

jonathan.wettermark@sodertalje.se, 08-523 065 48

Ilaria Capalbo

Ilaria.Capalbo@sodertalje.se 08-523 012 33

Kina Sellergren

kina.sellergren@sodertalje.se  08-523 040 40

Mirna Salman

mirna.salman@sodertalje.se, 08-523 041 20

Thomas Backman

thomas.backman@sodertalje.se, 08-523 065 42

Regina Bohlin Odenhall

regina.bohlinodenhall@sodertalje.se, 08-523 065 19

Cecilia Gustafsson

cecilia.a.gustafsson@sodertalje.se, 08-523 060 81

Berit Gedda  

berit.Gedda@sodertalje.se, 08-523 048 63

Andreas Risan

andreas.risan@sodertalje.se, 08-523 041 33

Johanna Eriksson

johanna.eriksson@sodertalje.se  08-523 021 83

Lena Swanberg

lena.Swanberg@sodertalje.se 08-523 041 13

Rebecka Törnkvist

rebecka.tornkvist@sodertalje.se, 08-523 025 85

 

 

Expedition

Expedition

08-523 015 38

Kulturskolans expedition är bemannad från klockan 10.00 till 17.00.

Expeditionens telefontider är följande:

Måndag  13.00 - 15.00

Tisdag     13.00 - 15.00

Onsdag   15.00 - 17.00

Torsdag  15.00 - 17.00

Fredag   13.00 - 15.00

 

Ann Ljungqvist - expedition

ann.ljungqvist@sodertalje.se

08-523 034 46

 

Mårten Malmsten-Örbom - expedition

marten.m-o@sodertalje.se

08-523 065 32

 

Ruba Benjaro - Administratör/instrumentansvarig

ruba.benjaro@sodertalje.se

08-523 034 45

 

Rima Haro - Administrativ chef

rima.haro@sodertalje.se

08-523 035 60

 

Michael Alonzo - Kulturskolechef

michael.alonzo@sodertalje.se

08-523 015 21