Personal

Administratör Susanne Andersson tel 08 5230 4498

Susanne.b.andersson@sodertalje.se

Vaktmästeri 08-523 064 68

Rektor, Eva Pettersson tel 08 5230 2865
Eva.b.pettersson@sodertalje.se

Biträdande rektor (ansvarig för åk 7-9) Christine Molander tel 08 5230 4471
Christine.molander@sodertalje.se

Biträdande rektor (ansvarig åk 4-6) Carina Ax  tel 08 5230 2897
Carina.ax@sodertalje.se

Biträdande rektor (ansvarig åk F-3) Charlotta Bergquist  08 5230 4419
Charlotta.bergquist@sodertalje.se

Administrativ chef Petra Härnwall 08 5230 1578
Petra.harnwall@sodertalje.se

Ansvarig för EHT är Eva Pettersson 08-523 528 65, eva.b.pettersson@sodertalje.se 

Specialpedagog 4-6 är Catharina Källgren, 08-523 541 97, catharina.kallgren@sodertalje.se

Specialpedagog 7-9 är Anna Löfgren, 08-523 565 50, Anna.Lofgren@sodertalje.se

Skolsköterska är Masara Tatelian, 08-523 515 71, Masara.Tatelian@sodertalje.se

Kurator är Maggi Samaan, 08-523 562 30,
maggi.samaan@sodertalje.se

Studie- och yrkesvägledare är Peter Vesterlund, 08-523 562 41, Peter.Vesterlund@sodertalje.se

Blombackaskolans fritidshem tel 08-523 043 16

Blombackaskolans fritidsklubb tel 08-523 044 87

Bild på Blombackaskolan

Blombackaskolan

Telefon: 08 5230 4498 E-post: blombackaskolan@sodertalje.se Adress: Källgatan 8, 151 60 Södertälje