Personal

Administrativ chef Petra Härnwall tel 08-523 015 78
petra.harnwall@sodertalje.se

 

Vaktmästeri 08-523 064 68

Rektor (ansvarig för åk 7-9) Christine Molander tel 08-523 044 71
christine.molander@sodertalje.se

Biträdande rektor (ansvarig för åk F-6) Kristin Gustafsson tel 08-523 063 16
kristin.gustafsson@sodertalje.se

Biträdande rektor/specialpedagog Carina Ax tel 08-523 028 97
carina.ax@sodertalje.se

Administrativ chef Petra Härnwall tel 08-523 015 78
petra.harnwall@sodertalje.se

Biträdande rektor/specialpedagog Carina Ax tel 08-523 028 97
carina.ax@sodertalje.se

Specialpedagog F-3 Kristin Pedersen tel 08-523 044 79

kristin.pedersen@sodertalje.se

Skolsköterska Fabronia Afram tel 08-523 015 71
fabronia.afram@sodertalje.se

Kurator Daniel Kriegelstein
daniel.kriegelstein@sodertalje.se

Studie- och yrkesvägledare Peter Vesterlund tel 08-523 062 41
peter.vesterlund@sodertalje.se

Blombackaskolans fritidshem tel 08-523 043 16

Blombackaskolans fritidsklubb tel 08-523 044 87

Bild på Blombackaskolan

Blombackaskolan

Telefon: 08-523 015 78 E-post: blombackaskolan@sodertalje.se Adress: Källgatan 8, 151 60 Södertälje