Ledning & Stödfunktioner

Kontaktuppgifter Igelsta grundskola

Expeditionen: 08-523 066 58

Sjukanmälan av barn kan göras på två sätt:

  1. Sjukanmäl via Vklass.se eller appen (ladda ner från Google Play eller Appstore)
  2. Sjukanmäl via telefon: 010-888 70 50 - Där kommer du till en telefonsvarare där du först anger ditt personnummer, och sedan barnets personnummer

Hitta information till vårdnadshavare om Vklass här

Bild på Kremena Söderström

Kremena Söderström

Rektor Telefon: 08-52303001 E-post: kremena.soderstrom@sodertalje.se
Bild på Zara  Liefvergren

Zara Liefvergren

Biträdande rektor F-6 & Fritids Telefon: 08-52302196 E-post: zara.liefvergren@sodertalje.se
Bild på Therese Lund

Therese Lund

Biträdande rektor 7-9 - Ansvarig nyanlända Telefon: 08-52302908 E-post: therese.lund@sodertalje.se
Bild på Lotta Renberg

Lotta Renberg

Administrativ chef Telefon: 08-523 048 37 E-post: lotta.renberg@sodertalje.se
Bild på Meryem Berkstedt

Meryem Berkstedt

Kurator Telefon: 08-52301636 E-post: meryem.berkstedt@sodertalje.se
Bild på Monica Andersson

Monica Andersson

Skolsköterska Telefon: 08-52306064 E-post: monica.a.andersson@sodertalje.se
Bild på Anders Kjellman

Anders Kjellman

Lärare spec E-post: anders.kjellman@sodertalje.se
Bild på Carin Johansson

Carin Johansson

Speciallärare F-3 E-post: carin.johansson@sodertalje.se
Bild på Helena Efraimsson

Helena Efraimsson

Lärare spec E-post: helena.efraimsson@sodertalje.se
Bild på Leif Josefsson

Leif Josefsson

IKT- och Mediatekansvarig Telefon: 0707-730054 E-post: leif.josefsson@sodertalje.se
Bild på Tomas Berg

Tomas Berg

Studie- och Yrkesvägledare Telefon: 0852303348 E-post: tomas.berg@sodertalje.se
Bild på George Elia

George Elia

Vaktmästare E-post: george.elia@sodertalje.se
Bild på Jonna Bergenram

Jonna Bergenram

Kurator (Föräldraledig) Telefon: 08-523 016 36 E-post: jonna.bergenram@sodertalje.se