Ledning & Stödfunktioner

Kontaktuppgifter Igelsta grundskola

Expeditionen: 08-523 066 58

Sjukanmälan av barn kan göras på två sätt:

  1. Sjukanmäl via Vklass.se eller appen (ladda ner från Google Play eller Appstore)
  2. Sjukanmäl via telefon: 010-888 70 50 - Där kommer du till en telefonsvarare där du först anger ditt personnummer, och sedan barnets personnummer

Hitta information till vårdnadshavare om Vklass här

Bild på Kremena Söderström

Kremena Söderström

Rektor E-post: kremena.soderstrom@sodertalje.se
Bild på Zara  Liefvergren

Zara Liefvergren

Biträdande rektor Telefon: 08-52302196 E-post: zara.liefvergren@sodertalje.se
Bild på Lotta Renberg

Lotta Renberg

Administrativ chef Telefon: 08-523 048 37 E-post: lotta.renberg@sodertalje.se
Bild på Jonna Bergenram

Jonna Bergenram

Kurator Telefon: 08-523 016 36 E-post: jonna.bergenram@sodertalje.se
Bild på Monica Andersson

Monica Andersson

Skolsjuksköterska E-post: monica.a.andersson@sodertalje.se
Bild på Helena Efraimsson

Helena Efraimsson

Speciallärare 4-9 E-post: helena.efraimsson@sodertalje.se
Bild på Carin Johansson

Carin Johansson

Speciallärare F-3 E-post: carin.johansson@sodertalje.se
Bild på Leif Josefsson

Leif Josefsson

IKT- och Mediatekansvarig Telefon: 0707-730054 E-post: leif.josefsson@sodertalje.se
Bild på Tomas Berg

Tomas Berg

Studie- och Yrkesvägledare Telefon: 0852303348 E-post: tomas.berg@sodertalje.se
Bild på George Elia

George Elia

Vaktmästare E-post: george.elia@sodertalje.se