Ledning & Stödfunktioner

Kontaktuppgifter Igelsta grundskola

Expeditionen: 08-523 066 58

Sjukanmälan av barn kan göras på två sätt:

  1. Sjukanmäl via Vklass.se eller appen (ladda ner från Google Play eller Appstore)
  2. Sjukanmäl via telefon: 010-888 70 50 - Där kommer du till en telefonsvarare där du först anger ditt personnummer, och sedan barnets personnummer

Hitta information till vårdnadshavare om Vklass här

Bild på Anders Ydebrink

Anders Ydebrink

Rektor Telefon: 08-523 033 49 E-post: anders.ydebrink@sodertalje.se
Bild på Zara  Liefvergren

Zara Liefvergren

Biträdande rektor Telefon: 08-52302196 E-post: zara.liefvergren@sodertalje.se
Bild på Lotta Renberg

Lotta Renberg

Administrativ chef Telefon: 08-523 048 37 E-post: lotta.renberg@sodertalje.se
Bild på Jonna Bergenram

Jonna Bergenram

Kurator Telefon: 08-523 016 36 E-post: jonna.bergenram@sodertalje.se
Bild på Monica Andersson

Monica Andersson

Skolsjuksköterska E-post: monica.a.andersson@sodertalje.se
Bild på Helena Efraimsson

Helena Efraimsson

Speciallärare E-post: helena.efraimsson@sodertalje.se
Bild på Marianne Löwstedt

Marianne Löwstedt

Speciallärare E-post: marianne.lowstedt@sodertalje.se
Bild på George Elia

George Elia

Vaktmästare E-post: george.elia@sodertalje.se
Bild på Leif Josefsson

Leif Josefsson

IKT- och Mediatekansvarig Telefon: 0707-730054 E-post: leif.josefsson@sodertalje.se