Personal

Kontaktuppgifter för personal på Pershagenskolan:

Rektor Morgan Damberg

morgan.damberg@sodertalje.se

08-523 067 47

Bitr. rektor Chrisoula Lezis Israelsson

08-523 038 67

Chrisoula.Lezis@sodertalje.se

Bitr. rektor Kerstin B. Lindström

08-523 049 96

kerstin.b.lindstrom@sodertalje.se

Skoladministratör (Expeditionen) Linda Eriksson

linda.b.eriksson@sodertalje.se

08-523 032 34

IKT-administratör Magnus Burén

magnus.buren@sodertalje.se

08-523 024 83

Vaktmästare Stefan Engman

stefan.engman@sodertalje.se

08-523 049 93

Specialpedagog Malin Hennerberg

malin.hennerberg@sodertalje.se

08-523 033 71

Skolsköterska Cecilia Englund

cecilia.englund@sodertalje.se

08-523 022 36

SYV, Studie- och yrkesvägledare Sofia Halvarsson

sofia.halvarsson@sodertalje.se

076 696 68 35

Kurator Eva Curtin

eva.curtin@sodertalje.se

 

Fritidshemmet Båten 

0766-986 592

Klubben Mediateket

0766-986 592 

 

Förskoleklass Delfinen

08-523 039 43 

Förskoleklass Sillen

08-523 014 28 

Fritidshem Hajen

08-523 032 43 

Fritidshem Vraket

08-523 035 62 alternativt 076-6481418 (det går bra att kommunicera med SMS via detta nummer) 

 

Lärare, Pedagoger och Assistenter

Ali Aissaoui   ali.aissaoui@södertälje.se

Birgitta Olsson   birgitta.olsson@södertälje.se

Anna Sabo   anna.sabo@södertälje.se

Karin Lanzrein   karin.lanzrein@södertälje.se

Anneli Häggman anneli.zunkohaggman@sodertalje.se

Annica Svensson   annica.svensson01@sodertalje.se

Annica Rönnbäck   annica.ronnback@sodertalje.se

Britt-Marie Wigsten   britt-marie.wigsten@sodertalje.se

Carin Ridderstolpe-Jansson   carin.ridderstolpe-jansson@sodertalje.se

Carina Jonsson   carina.jonsson@sodertalje.se

Carola Abrahamsson   carola.abrahamsson@sodertalje.se

Cecilia Teljstedt   cecilia.teljstedt@sodertalje.se

Catarina Persson   catarina.persson@sodertalje.se

Christer Lindström   christer.lindstrom@sodertalje.se 

Christin Karlsson   christin.a.karlsson@sodertalje.se 

Christine Haddad   christine.haddad@sodertalje.se

Elin Bergman   elin.bergman@sodertalje.se

Elisabet Wallin-Johansson   elisabet.wallinjohansson@sodertalje.se

Elizabeth Glor   elizabeth.glor@sodertalje.se

Erika Johansson   erika.johansson@sodertalje.se

Felicia Pettersson   felicia.pettersson@sodertalje.se

Geraldine Illanes   geraldine.illanes@sodertalje.se

Hanan Nehme   hanan.nehme@sodertalje.se

Hanna Kihlgren   hanna.kihlgren@sodertalje.se

Helen Forsbom   helen.forsbom@sodertalje.se

Henry Balkeståhl   henry.balkestahl@sodertalje.se

Jenny Backman   jenny.backman@sodertalje.se

Lena Friberg   lena.friberg@sodertalje.se

Lena Henlöv   lena.henlov@sodertalje.se

Liz Persson   liz.persson@sodertalje.se

Madeleine Cedercrantz-Boström   madeleine.cedercrantz-            bostrom@sodertalje.se

Magdalena Sundberg   magdalena.sundberg@sodertalje.se

Magnus Burén   magnus.buren@sodertalje.se

Malin Jonsson   malin.a.jonsson@sodertalje.se

Massoud Karimian   massoudkarimian.azari@sodertalje.se

Nenkala Mousa   nenkala.mousa@sodertalje.se

Nina Jernvald   nina.jernvald@sodertalje.se

Petra Johansson   petra.johansson@sodertalje.se

Pia Olsen   Pia.Olsen@sodertalje.se

Sanna Ganrud   sanna.ganrud@sodertalje.se

Sara Brandström   sara.brandstrom@sodertalje.se

Sara Johansson   sara.johansson@sodertalje.se

Åsa Holmström   Asa.Holmstrom@sodertalje.se